Counter-Propaganda.com

Apie Counter-Propaganda

Counter-Propaganda.com – mano asmeninis tinklaraštis („blogas“). Faktiškai tai mano antras tinklaraštis – skirtas ne Lietuvai, skirtingai nuo pirmojo, grynai lietuviško – lietuviais.lt.

 Giedrius Šarkanas
Giedrius Šarkanas
@

Aš sukūriau Counter-Propaganda.com 2005 m., visų pirma kaip priemonę prisiversti rašyti anglų kalba. 2012 m. ą patobulinau, ir dabar jau galiu naudoti ☺ visas kalbas, kurios man patinka. Kartais perrašau tą patį straipsnį keliomis kalbomis.

Nuorodos į konkrečiu metu egzistuojančias kalbines Counter-Propaganda.com versijas yra kiekvieno puslapio dešiniajame viršutiniame kampe. Sekti Counter-Propaganda.com galima elepašto, RSS, Tviterio, Veidaknygės bei G+ pagalba – tiek visus, tiek straipsnius kiekviena kalba atskirai.

Sekti mano straipsnius socialiniuose tinkluose

tik lietuviškai
(kartu su lietuviais.lt)
visomis kalbomis

Vis dėlto, rašymas įvairiomis kalbomis nėra vienintelė Counter-Propaganda.com prasmė. Perrašydamas ką nors kita kalba, pamatai ta patį dalyką iš kito kampo. Jei tema įdomi ir dar neatsibodusi, tai gali suteikti nemažą intelektualinį pasitenkinimą.

Aš faktiškai negerbiu daugumos visuomeninių, politinių bei religinių institucijų. Jų pagrindinis tikslas – primesti ir įtvirtinti didžiausiųjų bei stipriausiųjų viešpatavmą (pav., II Pasaulinio karo nugalėtojų – pasaulyje, sunitų – Bahreine ar Katalikų bažnyčios – Lietuvoje). Todėl jų tiesa, moralė ir teisingumas tėra tai, kas jų lyderiams naudinga konkrečioje situacijoje.

Esu lietuvis. Gyvenu Vilniuje. Be tinklaraščių, mėgstu ☺ rinkti grybus bei žaisti bridžą.

Aš esu lietuvietis – garbinu lietuviškuosius dievus. Mano mylimiausia deivė yra Ragana, iš kitų dievų simpatizuoju Lietuvos gynėjui Perkūnui, Laimai ir vėlių valdovui Vėlinui.

Toliau paaiškinsiu savo požiūrį į pagrindines technines bei etines problemas, kurios iškyla, kai bandai ☺ priešintis propagandai.

Hitleris, nacizmas ir terorizmas kaip blogio matai

Dažnai lyginu dabartinius nusikaltėlius su paskelbtaisiais didžiaisiais istoriniais piktadariais.

Kalbant apie niekšus valdžioje, norisi turėti neginčijamą blogio etaloną

Kartais būna nelengva įrodyti kieno nors blogumą. Pavyzdžiui, aišku, kad Vietnamo karo metu JAV įvykdė daugybę siaubingų nusikaltimų, tačiau niekas nevadina nusikaltėliais nei JAV vyriausybės, nei jų karinės vadovybės.

skaityti toliau

Kodėl negerbiu agresyvių religijų

Nejaučiu pareigos gerbti tų, kurie patys negerbia kitų, tame tarpe dievų, religijų bei jų pasekėjų.

Kai kalbama apie tikėjimą ir religiją, nepuolu pirmas

Bendrai paėmus, aš giliai gerbiu asmeninius kitų žmonių gyvenimus. Stengiuosi nepristoti su šnekomis apie tai, ką manau apie kitų žmonių gyvenimo būdą, tikėjimą, lytinę orientaciją ar pan. Nesidomiu kokiam dievui kiti meldžiasi ar nesimeldžia, kurią šventyklą lanko ir t.t.

skaityti toliau

Mano propagandos demaskavimo logika

Propagandos apgaulingumui įrodyti užtenka paprasčiausios dedukcijos.

Kiekvienas sprendimas gali pretenduoti į bešališką teisingumą tik kaip vedinys iš visuotinai priimtų vertybių.

skaityti toliau

Kodėl noriu priešintis propagandai

Šlykščiuosi apgaule ir veidmainyste, o propaganda yra populiariausia ir žalingiausia jų forma.

Visų pirma, nekenčiu apgaulės

Aš ne toks naivus, kad manyčiau, jog tobulas teisingumas yra kažkas daugiau, nei graži svajonė. Vis dėlto, kai kas nors tvirtina vykdantis teisingumą, aš tikiuosi, kad tai yra būtent teisingumas – t.y. visiems vienodas teisingumas. Pavyzdžiui, jei valstybė (ar asmuo) skelbiasi žudantis savo priešus todėl, kad šie pažeidinėja žmogaus teises, aš galiu su tuo sutikti TIKTAI tuo atveju, jei ta šalis (ar asmuo) pati nepažeidinėja žmogaus teisių.

skaityti toliau


Aš noriu pasilikti taip arti krašto, kiek tik įmanoma nenukrentant. Likdamas pakraštyje tu matai visus tuos dalykus, kurių nesimato iš vidurio.

Kurtas Vonegutas

Counter-Propaganda.com

Counter-Propaganda.com / tema – lt

simbolis

Counter-Propaganda.com

naujienos

užsakyti naujienas

elepaštu elepaštuRSS RSS

socialiniuose tinkluose

simbolis

©  Giedrius // 2005 - 2024